Kiełki cz. 2 – w czym je hodować?

Oto najbardziej popularne sposoby wyhodowania kiełków

  • w słoiku- Nasiona należy wsypać  do słoika i zalać letnią wodą. Ilość nie powinna przekraczać 1/4 objętości słoika. Kiedy nasiona się już namoczą wtedy na otwór słoika zakładamy kawałek gazy, przyczepiamy gumką. Zlewamy wodę przez tą gazę i przepłukujemy nasiona. Słoik następnie ustawiamy odwrócony do góry dnem, pod kątem ok. 45°, aby nadmiar wody mógł odciekać do  podstawki. Kiełki płuczemy 2-3 razy dziennie.
  • W kiełkownicy- W sklepach dostępne są rodzaje pojemników, najczęściej jest to zestaw składający się z dwóch lub trzech nakładających się na siebie tacek, zbiornika na wodę oraz pokrywy. Nasiona również przepłukujemy 2-3 razy dziennie, najlepiej każdą tackę oddzielnie. Kiełkownica zapewnia nasionom równomierny dostęp światła.
  • Na sitku– Namoczone nasiona płukamy i  wysypujemy na płaskie sitko, które kładziemy kubku . Hodowlę przepłukujemy wodą 2-3 razy dziennie. Podobnie jak w przypadku kiełkownicy, jest to metoda zapewniająca swobodny dostęp światła, a więc dobrze rosną w ten sposób wytwarzające chlorofil małe kiełki zielone.